В Будапешті 2 червня 2018 року відбувся Конгрес LEN
Федерація плавання України

В Будапешті 2 червня 2018 року відбувся Конгрес LEN

2 червня 2018 року в Будапешті відбувся Конгрес LEN, на якому був присутній Президент Європарламенту Антоніо Таяні. Він висловив тверду підтримку презентованій Президентом LEN Паоло Бареллі новій програмі  «Навчання плаванню, попередження нещасних випадків на воді» («Learn-to-Swim, Prevent Drowning»). Також Конгрес LEN схвалив звіти за 2017 рік та прийняв деякі зміни до правил, було обрано двох нових членів Бюро.

В своїй промові Антоніо Бареллі  надав актуальні статистичні дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ): в Європі щорічно тонуть 27 тисяч людей, в кожному третьому випадку це – діти віком 3 до 12 років. Програма «Learn-to-Swim, Prevent Drowning» спрямована на скорочення кількості жертв принаймні на 20 відсотків у найближчі 5 років. Президент Бареллі звернувся до всіх 52 федерацій-членів Альянсу з проханням приєднатися до програми "Європейська синя картка" (European Blue Card Programme), а також представити стандарти LEN у навчанні плаванню.  "Це пов'язано з кампанією просування цінностей плавання, культури води, яка повинна призвести до того, що більша кількість людей у Європі буде плавати більш ефективно, більш регулярно та безпечніше", - сказав він. Старший консультант LEN Kelvin Juba підкреслив, що плавання має вплив не тільки на здоров'я населення, а й на покращення економічної статистики.

Президент Європарламенту Антоніо Таяні в своїй промові наголосив на важливій ролі спорту в житті та культурі Європи, але також це галузь, яка дає 3% ВВП ЄС та пропонує 5,5 мільйонів робочих місць. Завдяки зусиллям LEN, плавання користується зростаючою популярністю в Європі, воно має не тільки позитивний вплив на здоров'я людини, але є життєво важливою навичкою. Антоніо Таяні висловив свою цілковиту підтримку програмі «Навчання плаванню, попередження нещасних випадків на воді» («Learn-to-Swim, Prevent Drowning») та запросив президента LEN представити цей проект в Брюсселі для обговорення подальшого його впровадження на території країн Євросоюзу.

Конгрес LEN проходив у новому комплексі водних видів спорту Duna Arena. Після привітальних виступів Міністра спорту та олімпійського срібного медаліста Tunde Szabo та заступника мера Будапешту Alexandra Szalay-Bobrovniczky, президент LEN Паоло Бареллі представив звіт за 2017 рік.

Він нагадав, що європейські спортсмени в минулому році досягли величезного успіху, вони завоювали 105 медалей Чемпіонату світу, який проходив у Будапешті, а також продемонстрували 353 захоплюючі виступи у фіналах в шести дисциплінах, що є найкращим результатом серед представників всіх континентів. Пан Бареллі наголосив, що це спільний успіх спортсменів, тренерів та офіційних представників кожної національної федерації. Щорічно LEN намагається максимально підтримувати федерації та пропонує в середньому 1 мільйон євро на рік на забезпечення туристичного супроводу та призові кошти.

Він привітав господарів нещодавніх заходів LEN, які відповідали найвищим стандартам, та вручив пам'ятний знак колишньому президенту датської федерації плавання Kjeld Egebo Larsen за організацію зустрічі світового класу в Копенгагені  Чемпіонату Європи по короткій воді 2017 року. Він поділився думками щодо майбутніх подій, включаючи чемпіонат Європи у Глазго цього літа. Ця перша в історії мультиспортивна подія організована для того, щоб привернути ще більше уваги ЗМІ та телебачення, оскільки на цьому ринку існує величезна конкуренція, а разом з легкою атлетикою, гімнастикою, велосипедним спортом, веслуванням, триатлоном та гольфом, ці змагання можуть бути набагато привабливішими.

Серед завдань, поставлених перед Європейською лігою плавання, Паоло Бареллі підкреслив необхідність більш міцної співпраці з приймаючими містами та оргкомітетами чемпіонатів для проведення спортивних заходів на найвищому рівні та вдосконалення технологій, включаючи обробку даних, телевізійну графіку, телевізійне покриття, трансляції в прямому ефірі та просування через соціальні мережі.

Президент подякував за виняткову роботу всім федераціям-членам LEN, за відданість всім тренерам LEN та надзвичайним спортсменам, за плідну роботу технічним комітетам та комісіям LEN, за співпрацю спонсорам та постачальникам.

Казначей LEN Tamas Gyarfas підтвердив слова Президента, представивши щорічну фінансову доповідь. В ній зазначено 30-відсоткове збільшення фінансової підтримки, наданої національним федераціям та на призові кошти для спортсменів, що стало можливим завдяки надійним фінансовим результатам.

Конгрес заповнив дві вакансії в Бюро ЛЕН, обравши нових членів Олексія Власенко (РФ) та Marius Hendrik Gerrit van Zeijts (Нідерланди). Делегати також схвалили низку змін до Конституції та правил LEN.

Презентації організаторів майбутніх заходів LEN, Чемпіонату Європи з водного поло в Барселоні та Чемпіонату Європи у Глазго, а також Чемпіонату по короткій воді в Глазго в 2019 році та партнерів LEN Malmsten та Myrtha Pools завершили засідання Конгресу LEN.

Репортаж про візит Президента Європарламенту Антоніо Таяні

Антоніо Бареллі про Конгрес LEN 2018

Поділитися посиланням: