На 74-му році пішла з життя Заслужений тренер України Ніна Федорівна Кожух
Федерація плавання України

На 74-му році пішла з життя Заслужений тренер України Ніна Федорівна Кожух

Федерація плавання України з великим сумом повідомляє, що 29 жовтня на 74-му році життя померла Заслужений тренер України Ніна Федорівна Кожух.  Федерація плавання України висловлює глибоке співчуття родині та близьким.

Ніна Федорівна Кожух народилася 18 липня 1945р. у селищі Яковлево Білгородської області, заслужений тренер України з плавання, Заслужений працівник фізичної культури України, нагороджена орденами княгині Ольги І, ІІ та ІІІ ступеня, Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, тренер чотириразової чемпіонки Олімпійських ігор з плавання, заслуженого майстра спорту України, Героя України, Яни Клочкової, кращий тренер-жінка Європи 2004 року.

З 1963 по 1978 роки працювала в обласній раді “Динамо” м. Харкова тренером, старшим тренером. На час роботи в СДЮШОР “Динамо” м.Харкова Кожух Ніною Федорівною та Кожухом Олександром Омеляновичем підготовлені бронзові призери ХVІІІ і ХХІІ Олімпійських ігор Тетяна Дев’ятова та Володимир Долгов, переможці кубків та чемпіонатів Європи, багаторазові чемпіони та рекордсмени СРСР та України Людмила Баркалова, Наталя Попова, Людмила Крутакова, Олександр Маначинський, Юрій Вереітінов, 13 майстрів спорту міжнародного класу та 50 майстрів спорту з плавання.

З 1987 по 1997 роки працювала в м. Сімферополі в СДЮШОР “Динамо”.

З 1997 по 2001 рік працювала м. Харкові (разом з нею до м. Харкова переїхала і Яна Клочкова).

З 2001 року до цього часу проживала працювала в м. Києві на посаді старшого тренера національної збірної команди України з плавання та доцентом кафедри плавання Національного університету фізичної  культури і спорту.

Ніна Федорівна була членом Президії ФПУ з 2009 по 2017 роки.

Світла пам'ять Ніні Федорівні, вона назавжди залишиться в наших серцях.

Поділитися посиланням: