Українські плавці започаткували 50 кілометровий пентамарафон на Південному Бузі

IMG_20200826_141953_276.jpg25 серпня 2020 року вперше в історії України відбувся пентамарафон завдовжки у 50 кілометрів на відкритій воді. Семеро плавців, подолали таку відстань на річці Південний Буг від терміналу філії «Вознесенська» до філії «Нова Одеса» компанії «НІБУЛОН» і приурочили своє досягнення 29-й річниці Незалежності України.

Організаторами змагань виступили чемпіон України з плавання на відкритій воді в категорії «Мастерс»,   уродженець Вознесенська Сергій Шумов, Вознесенська міська рада за підтримки Федерації плавання України, КО ВМЦФЗН «Спорт для всіх», ГО «Вознесенське об'єднання «Наше місто». Генеральним спонсором пропливу стало ТОВ СП «НІБУЛОН».

Символічно, що змагання пройшли в день першого зареєстрованого у світі ультрамарафонського запливу, який відбувся далекого 1875 року через пролив Ла-Манш. Першою людиною, яка перетнула вплав цей пролив між Великою Британією і Францією та подолала відстань за різними оцінками від 40 до 50 км став британець Метью Уебб. Його заплив тривав 21 годину 45 хвилин. Упродовж наступних 36 років більше 80 спортсменів зазнавали невдачі на цій дистанції. Та зрештою пролив підкорився. Американка Гертруда Едерле стала першою жінкою, яка 1926 року подолала дистанцію за 14,5 годин.    

І дотепер підкорити Ла-Манш для плавців вважається одним із най вищих досягнень. Нині, за даними Channel swimming association, Ла-Манш подолали вплав близько 2,4 тисячі екстремалів.

Плавання загалом — це життєво важливий навик, який полягає в умінні людини триматися на воді та рухатися нею. Як вид спорту плавання існує в сучасній історії з 1889 року, коли в Будапешті вперше було проведено міжнародні змагання саме на відкритій воді. У 1896 році плавання включили до програми перших сучасних Олімпійських ігор.

Доречи, відлік українського плавання розпочався 200 років назад з відкриття першої на теренах України школи плавання, яка з'явилася у травні 1820 року у Львові завдяки коменданту австрійських військ у Галичині – генералу Карлу Фреснелю.


 

ГЛАВНАЯ.jpgЦісарсько-королівська школа плавання була відкрита на Пелчинському озері (ставку) у підніжжя Львівської цитаделі, поряд із сходженням вулиць Кадетської (сьогодні – Героїв Майдану) та Вулецької (тепер – вулиця Академіка Сахарова). Школа плавання діяла впродовж 95 років і була доступна для навчання плавання мешканців Львова.

Плавання на відкритій воді - на морі, річці, озері увійшло до програми світових чемпіонатів відносно недавно – 1991 року і набуло неабиякої популярності.

Найпопулярнішим є заплив через Босфор у Стамбулі - це 6,5 км з азійської частини до європейської, який збирає близько двох тисяч учасників.

Для участі у Вознесенському пентамарафоні-2020 було запрошено всього семеро досвідчених плавців, які мали випробувати Південний Буг на собі. Серед них: Михайло Кобижча (Київ), Владислав Курисько (Київ), Анна Пасічник (Київ), Андрій Савицький (Київ), Віталій Ступак (Львів), Сергій Шумов (Вознесенськ) та Михайло Романішин (Миколаїв) -  засновник проекту «Вплав Дніпро», найдовшого запливу у відкритій воді в Україні, де здолав вплав понад 950 кілометрів по Дніпру від кордону з Білоруссю до Чорного моря; від села Страхолісся Київської області на кордоні з Білоруссю до міста Херсон.

О 6-й годині ранку 25 серпня на причалі філії «Вознесенська» зібралося чимало людей, які прийшли надихнути спортсменів на довге і виснажливе випробування. За спортсмени почали свій тривалий пентамарафон у супроводі фахівців на гумових човнах.

Першим причалу у Новій Одесі після довгих годин плавання дістався Михайло Кобижча (14 год. 25 хв.), другою — Анна Пасічник (15 год. 18 хв.), третім — Андрій Савицький (16 год. 18 хв.) і за ним решта учасників.

ФОТО


Вихід...
Зміни підтверждено.
Ви можете увійти, використовуючи свій E-mail та пароль.
Новий пароль підтверждено.
Ви можете увійти, використовуючи свій E-mail та новий пароль.
Реєстрація підтверждена.
Ви можете увійти, використовуючи свій E-mail та пароль.
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...
Користувача не знайдено...
Реєстрація користувача не підтверджена...
Реєстрація користувачів тимчасово закрита...
Помилка...
Зміни збережені